Eczane Dekorasyonu, Eczane Tasarımı, Eczane Uygulamaları

Eczane Dekorasyonu

ECZANELERDE AYDINLATMA

Eczanelerde aydınlatmalar
eczanenin dekorasyonu ve konforu açısından önem taşır. Her mimari yapıda vazgeçilmez teçhizatlar arasında yer alan aydınlatma, eczanenin hem çalışanlar hem de müşteriler tarafından rahatça kullanılabilmesi için gereklidir. 

 

Kötü bir aydınlatma eczanenin kurumsal kimliğine de zarar verir. Büyük mekânlarda daha fazla ışıklandırmaya ihtiyaç duyulduğu için, eczanede aydınlatmanın önemi daha da artmaktadır. Modern bir görünüm oluşturmak, eczanenin güven vermesinde de etkilidir.

 

Estetik ve şık bir görünüm elde etmeniz kurumsal imajınızı da güçlendirir. Ancak tabii ki aşırı aydınlatmadan kaçınılmalıdır. Çok dikkat çekici veya göz yoran şeylerden uzak durulmalıdır.

Her mekân tasarımında olmazsa olmaz unsurlardan biri aydınlatmadır. Eşyaların daha rahat görülmesi, ortamda daha kolay hareket etmek buna bağlıdır. Lambalar, aplikler, lokal spotlar, sarkıtlar ve abajurlar en çok kullanılan aydınlatma ürünlerindendir. 

Eczanelerde bazı noktalara dikkat çekmek için vurgu aydınlatmalardan yararlanılır. Böylece müşterilerin aradıkları şeyleri bulmaları kolaylaşır. Müşterinin eczanedeki ürünler arasında kaybolup gitmeden, hepsini belli bir düzen dâhilinde gruplandırılmış görmesi bakımından doğru aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. 

Aynı şey eczane personelleri için de geçerlidir. Onların daha rahat çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan şeylerin başında eczane aydınlatması gelir. Bu, eczane görevlilerinin işini büyük ölçüde kolaylaştırır.

Kaliteli hizmet için, müşterilere iyi bir ambiyans sunmak da önemlidir. Bunun için gereken şeylerden biri, iyi bir dekorasyon ve aydınlatmadır.

 

 Aynı yerde pek çok eczane bulunması normaldir. Fakat insanların size rağbet göstermesi için her bakımdan kusursuz olmaya çalışmanız gerekir. Kötü bir aydınlatma, müşterilerin gözünde kötü bir izlenim bırakacaktır. Güler yüzlü hizmet anlayışınızı iyi bir aydınlatma ile desteklemeniz, müşterilerin yan taraftaki eczaneden değil de sürekli sizden alışveriş yapma ihtimalini güçlendirir.

 

ECZANE MİMARLIK