Eczane Tasarım ve Dekorasyonu

Eczane Laboratuvarı Nasıl Olmalıdır

Eczane laboratuvarı oldukça önemli bir bölümdür. Eczane açılışında yönetmelikle laboratuvar konusu ele alınmıştır. Bu sebeple bu hususa çok dikkat edilmesi ve daha sonradan ortaya çıkabilecek sıkıntılar ile karşı karşıya kalmamak uygun olacaktır. Yönetmelik içerisinde;

·        İlaçların hazırlanmasında kullanılmakta olan kimyevi maddeler

·        Galenik preparatlar

·        Droglar

 

Cam şişelerin içerisinde bulundurulması istenmektedir. Bunun yanı sıra ışık ile temas etmesi sonucunda bozulması muhtemel bileşenler ise renkli ve tamamen ayrı bir dolap içerisinde bulundurulması istenmektedir. İlaç yapımı gayesiyle bulunmakta olan tüm araç ve gereçler birbiriyle karışmayacak şekilde dolaplarda muhafaza edilmesi gerekmektedir. 

 

Tüm bunların yanı sına laboratuvar içerisinde mutlaka akarsuyun bulunması yönetmelik ile istenmektedir. 

Eczane Laboratuvarı Kurulması yönetmelik ile ters düşmemek adına oldukça önemlidir. Burasının dizayn edilmesi işletme sahibinin istekleri doğrultusunda yapılması gerektiği gibi aynı zamanda kuralara uygun olması şartı aranmaktadır. Aksi takdirde yetkililer tarafından uygun onay alınamayacaktır. Kurulum aşamasında tüm detaylara en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Laboratuvarı kurulması aşamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise müşterilerin kesinlikle burasıyla temas içerisinde bulunmaması hususudur. Yani müşteri istese bile bu bölüme giriş yapamamalıdır. İnceleme esnasında bu hususa da dikkat edilmektedir. Ayrıca bu noktada yapılması planlanan bir tadilat olması gerektiğinde de işletme sahibinin gerekli izinleri alması gerekecektir. İznin verilmesiyle birlikte tadilat yapılır. Ta da bu sebeple kurulum ve tadilat gibi tüm aşamalarda uzman bir kadrodan destek almak en doğrusu olacaktır. Yoksa telafisi pek mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. 

Eczane Laboratuvarı Fiyatları istenilen özellikler çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Birçok farklı kalitede laboratuvar malzemesi ve içeriği bulunmasından dolayı müşterinin tercihleri doğrultusunda net bir fiyat ortaya çıkacaktır. 

ECZANE MİMARLIK