Eczane Dekorasyonu, Eczane Tasarımı, Eczane Uygulamaları

Eczane Banko ve Orta Stand

Eczane Standı

Eczanelerde yeni stantlar, kimi zaman halihazırda bulunan bir ürün reklamı veya yeni çıkacak bir ilacın tanımı için kullanılabilmektedir. Bu stantlar, reklam alanı içerisinde yer almaktadır. Hastalara yol göstermekte ve ürün tanımı gerçekleştirmektedir. Bu nedenle bir eczanede stant bulunması, oldukça önemli durumlardan biridir.

 

Eczanelerde görülen yeni stantlar, Sağlık Bakanlığı tarafından test edilen ve onaylanan stantlardır. Son zamanlarda artan yanlış
tanıtım vakaları için böyle bir önem alınmıştır. Ayrıca yeni stantlar, yalnızca kaliteli ve güvenilir markalara teslim edilmiştir.

Hastalarında bu stantlarda yer alan ürünleri dikkatle temin etmelerinde fayda var. Eczane dükkanları, genel anlamda müşteri odaklı şekilde dizayn edilmelidirler. Özellikle hastaların konforu ve rahatı, her eczane için vazgeçilmez detaylardan olmalıdır. Hal böyle olunca bir ecza dükkanında mimari özelliklere çok dikkat edilmektedir. Hastaların kasaya rahat ulaşmaları, görevlilerle kolay şekilde temasa geçmeleri ve sıra beklerken kendilerini yormamaları çok önemlidir.

Hastalar tarafından ziyaret edilen bir alan, geniş ve ferah özelliklere de sahip olmalıdır. Özellikle pandemi sürecinde eczanedeki hastaların sosyal mesafeli şekilde durmaları çok önemlidir. Bu nedenle eczane dükkanlarındaki mimari, son dönemlerde Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Hasta odaklı olmayan mimari detaylar için ağır para cezaları ödenebilmektedir. Eczane stantları, ürün reklam yerleşimi için tercih edilmektedir. Hal böyle olunca hastaların akıllarına hangi ürünlerin pazarlanabileceği gelmektedir. Eczane yeni stantlar bölümünde, genellikle gıda takviyesi ve kozmetik ürünleri yer almaktadır. Hastalar, bu gibi ürünlerin tanıtımına yeni stantlardan ulaşabilmektedirler.

 

Eczanedeki stantlarda yer alan ürünler, bazen ilaç ve iğne gibi tıp sektörünün önemli unsurları da olabiliyorlar. Çağın popüler hastalıkları için geliştirilen şuruplar da bu yeni stantlarda sergilenebilmektedir. Fakat yeni stantlarda da her eczaneden alışveriş yapmamakta ve reklamlara temkinli yaklaşmakta fayda var.

 

Eczane Banko ve Orta Stand

Eczanelerde yer alan yeni stantlar, birçok hastanın aklında soru işaretleri bırakmıştır. Çoğu, yeni stantların bir satış pazarlama aracı olduğuna inanmaktadırlar. Bu yüzden reklam araçlarına her daim temkinli yaklaşmaktadırlar.

Eczanelerde yer alan yeni stantlar

Eczane stantları, son zamanlarda Sağlık Bakanlığı tarafından işleme alınmakta ve denetlenmektedir. Bu sayede hastaların kaliteli hizmet almaları sağlanmaktadır. Eski dönemlerde kalitesiz bazı eczanelerin yasa dışı veya sorunlu ilaçları da bu stantlarda sergiledikleri görülmüştür. Fakat bu durum, 2021 yılı itibariyla ortadan kalmıştır. Eczanede yeni stantlar dönemi, her hastanın pazarlanan ürünü gönül rahatlığıyla alabilmesi için oluşturulmaya başlanmıştır. 

 

ECZANE MİMARLIK