Eczane Dekorasyonu, Eczane Tasarımı, Eczane Uygulamaları

Eczane Bankosu

Laboratuvar yönetmelikle  ele alınan oldukça önemli bir konudur. Bu sebeple bu hususa çok dikkat edilmelidir.

Yönetmelik içerisinde;

·        İlaçların hazırlanmasında kullanılmakta olan kimyevi maddeler

·        Galenik preparatlar

·        Droglar

Cam şişelerin içerisinde bulundurulması istenmektedir. Işık ile temas sonucunda bozulması muhtemel bileşenler ise renkli ve  ayrı bir dolapta bulundurulmak istenmektedir. İlaç yapımı için bulundurulan   araç ve gereçler  karışmayacak şekilde dolaplarda muhafaza edilmelidir.


Tüm bunların yanında laboratuvar içerisinde mutlaka akarsuyun bulunması yönetmelik ile istenmektedir.

Laboratuvarın kurulması yönetmelik ile ters düşmemek adına oldukça önemlidir. Labaratuvar dizaynı işletme sahibinin istekleri doğrultusunda yapılması gerektiği gibi aynı zamanda kuralara uygun olması şartı aranmaktadır. Aksi takdirde yetkililer tarafından uygun onay alınamayacaktır. Kurulum aşamasında tüm detaylara en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise müşterilerin kesinlikle burasıyla temas içerisinde bulunmamasıdır. Yani müşteri istese bile bu bölüme giriş yapamamalıdır. İnceleme esnasında bu hususa da dikkat edilmektedir. Ayrıca bu noktada yapılması planlanan bir tadilat olması gerektiğinde de işletme sahibinin gerekli izinleri alması gerekecektir.  Bu sebeple kurulum ve tadilat gibi tüm aşamalarda uzman bir kadrodan destek almak en doğrusu olacaktır.

Eczane Laboratuvarı Fiyatları istenilen özellikler çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Mesela farklı kalitede laboratuvar malzemesi  bulunduğundan   müşterinin tercihleri doğrultusunda yaklaşık  bir fiyat ortaya çıkacaktır.

ECZANE MİMARLIK